Tanie pożyczki pozabankowe

Dzisiaj list od Internautki – prośba o poradę (i nasza porada):

Ponieważ jestem wpisana w BIK i nie mogę przez to otrzymać kredytu gotówkowego w banku więc przeglądałam oferty firm pożyczkowych. Natrafiłam na dwie oferty pożyczek bez BIK z niskim oprocentowaniem to znaczy niższym od kredytów bankowych. Gdy powiedziałam o tym w pracy to koledzy i koleżanki ostrzegli mnie abym dała sobie spokój z takimi ofertami pozabankowymi gdyż jest to niemożliwe ażeby firmy pozabankowe oferowały pożyczki bez BIK z oprocentowaniem niższym od pożyczek bankowych i że chodzi zapewne o wyłudzenie pieniędzy od pożyczkobiorcy. Nie wiem co o tym sądzić, proszę o poradę. Pożyczkę wziąć muszę.

Odpowiedź: Przede wszystkim prosimy upewnić się jakiego rodzaju oprocentowanie porównywała Pani. Jest bowiem oprocentowanie nominalne i rzeczywiste. Najlepiej sprawdzać i porównywać oprocentowanie rzeczywiste pożyczki czyli jej całkowity koszt a więc oprocentowanie rzeczywiste pożyczki pozabankowej porównujemy z oprocentowaniem rzeczywistym (a nie nominalnym) pożyczki bankowej. Jeżeli z takiego porównania wynika że pożyczka pozabankowa bez BIK jest tańsza od bankowej to istotnie nie lada okazja ale należy pamiętać o tym, że pożyczki pozabankowe bez BIK są zwykle o wiele droższe od pożyczek bankowych. Sugerowalibyśmy więc sprawdzenie czy firma pozabankowa pobiera opłaty wstępne za rozpatrzenie wniosku, czy może formularz zgłoszeniowy należy przesłać wysyłając sms którego koszt wynosi np. kilkadziesiąt złotych, czy są jakiekolwiek inne opłaty z góry od uiszczenia których pożyczkodawca uzależnia przyznanie pożyczki. Jeżeli brak jest takich czy innych opłat wstępnych to oferta wydaje się być niekwestionowanie rzetelna.

Możliwe, że któraś z firm udzielających szybkich internetowych chwilówek ma akurat promocję w postaci pierwszej pożyczki bez żadnych kosztów – http://kredytowo.info.pl/pulapki-darmowych-pozyczek-chwilowek/ – autentycznie pożyczkobiorca zwraca kwotę którą pożyczył i ani grosza więcej. Nie bez kozery jednak wstawiliśmy wyżej link do artykułu zalecającego ostrożność, rozsądek w korzystaniu nawet i z takich pożyczek.

Dodaj komentarz