Tanie pożyczki pozabankowe

Dzisiaj list od Internautki – prośba o poradę (i nasza porada):

Ponieważ jestem wpisana w BIK i nie mogę przez to otrzymać kredytu gotówkowego w banku więc przeglądałam oferty firm pożyczkowych. Natrafiłam na dwie oferty pożyczek bez BIK z niskim oprocentowaniem to znaczy niższym od kredytów bankowych. Gdy powiedziałam o tym w pracy to koledzy i koleżanki ostrzegli mnie abym dała sobie spokój z takimi ofertami pozabankowymi gdyż jest to niemożliwe ażeby firmy pozabankowe oferowały pożyczki bez BIK z oprocentowaniem niższym od pożyczek bankowych i że chodzi zapewne o wyłudzenie pieniędzy od pożyczkobiorcy. Nie wiem co o tym sądzić, proszę o poradę. Pożyczkę wziąć muszę.

Polecane pożyczki pozabankowe tutaj i chwilówki tutaj

Odpowiedź: Przede wszystkim prosimy upewnić się jakiego rodzaju oprocentowanie porównywała Pani. Jest bowiem oprocentowanie nominalne i rzeczywiste. Najlepiej sprawdzać i porównywać oprocentowanie rzeczywiste pożyczki czyli jej całkowity koszt a więc oprocentowanie rzeczywiste pożyczki pozabankowej porównujemy z oprocentowaniem rzeczywistym (a nie nominalnym) pożyczki bankowej. Jeżeli z takiego porównania wynika że pożyczka pozabankowa bez BIK jest tańsza od bankowej to istotnie nie lada okazja ale należy pamiętać o tym, że pożyczki pozabankowe bez BIK są zwykle o wiele droższe od pożyczek bankowych. Sugerowalibyśmy więc sprawdzenie czy firma pozabankowa pobiera opłaty wstępne za rozpatrzenie wniosku, czy może formularz zgłoszeniowy należy przesłać wysyłając sms którego koszt wynosi np. kilkadziesiąt złotych, czy są jakiekolwiek inne opłaty z góry od uiszczenia których pożyczkodawca uzależnia przyznanie pożyczki. Jeżeli brak jest takich czy innych opłat wstępnych to oferta wydaje się być niekwestionowanie rzetelna.

Możliwe, że któraś z firm udzielających szybkich internetowych chwilówek ma akurat promocję w postaci pierwszej pożyczki bez żadnych kosztów – http://kredytowo.info.pl/pulapki-darmowych-pozyczek-chwilowek/ – autentycznie pożyczkobiorca zwraca kwotę którą pożyczył i ani grosza więcej. Nie bez kozery jednak wstawiliśmy wyżej link do artykułu zalecającego ostrożność, rozsądek w korzystaniu nawet i z takich pożyczek.

1 Komentarz

  • Gdy mowa o prywatnych pożyczkach pozabankowych, to ja sobie wyobrażam tylko pożyczki od osób, które nie mają zarejestrowanej firmy pożyczkowej. Dalej idąc tym wyobrażeniem, mam na myśli pożyczki których jedynym kosztem jest oprocentowanie nominalne, choćby i maksymalne według Kodeksu Cywilnego. Nawet takie maksymalne oprocentowanie to niewiele w porównaniu do oprocentowania rzeczywistego pozabankowych pożyczek z firm pożyczkowych.
    Tylko gdzie szukać takich prywatnych pozabankowych kredytów? Niestety, nie ma pewnego źródła. Są serwisy pożyczek społecznościowych ale nie mamy pewności że akurat czeka tam jakiś prywatny pożyczkodawca, który jest gotów udzielić pożyczki  akceptując naszą zdolność kredytową i na oczekiwaną przez nas kwotę. I ostatecznie wiele osób liczących na relatywnie niedrogą pożyczkę prywatną zgłasza się do firmy pożyczkowej. Także dlatego, że prywatni pożyczkodawcy coraz częściej sprawdzają potencjalnych pożyczkobiorców w BIK, mając taką możliwość właśnie na portalach pożyczek społecznościowych. A kto szukać pożyczki poza bankiem? No właśnie najczęściej ten, który ma niezbyt pozytywny rekord na swój temat w Biurze Informacji Kredytowej. I także dlatego pozabankowe firmy pożyczkowe zbierają obfite żniwa.

Dodaj komentarz